Výborné výsledky našich vín!

XV. Vinařské Litoměřice

Začala nám nová sezona výstav a hned na jedné z první jsme získali krásné ocenění. V Litoměřicích se sešlo 820 vzorků ze 135 vinařství a to naše se mezi nimi neztratilo.
Vzorek zajímavého cuvée MORR získal velkou zlatou medaili za hodnocení nad hranicí 90 ti bodů. Název MORR je složen z počátečních písmen odrůd, jež tvoří toto jemně aromatické něžné i minerální a plné víno.
Osobitá kombinace odrůd Muškát Ottonel a Ryzlink rýnský si již nalezla širokou vrstvu přátel mezi milovníky vín. Jemné tóny žlutého melounu se mísí s nádechem lipového květu a bílého rybízu. Vyvážená plná chuť zanechá v ústech stopy bělomasé broskve a lipového thé s kapkou akátového medu.
MORR pozdní sběr 2015 můžete ochutnat u nás ve vinařství. A nebo si jej objednat přes náš eshop

EPICURE test bílých suchých vín

Sezona výstav a testů začala i u našich východních sousedů. Oslovil nás šéfredaktor slovenského časopisu EPICURE – zajímavého časopisu na vysoké úrovni, s přáním o zařazení vzorku našich vín do testu srovnávajícího evropská vína. Rádi jsme vyhověli a dobře jsme udělali. Naše tři vína získala tři medaile. 
Nejlépe si vedl Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015 – zlatá medaile. Úspěšná vína ovšem byla i Rulandské šedé pozdní sběr 2015 a Rulandské bílé pozdní sběr 2015 se ziskem stříbrných medailí. Poslední jmenované se zúčastnilo svojí teprve první výstavy a v těchto dnech jej, po dlouhém zrání, konečně uvolňujeme do oběhu.

III. ročník soutěže TOP 30 vín Modrých Hor

Vína z velkopavlovického regionu se utkala ve III. ročníku prestižní soutěže „30 vín Modrých Hor“. Hodnocení 168 vín od 22 vinařů z pětilístku vinařských obcí Velkých Pavlovic, Bořetic, Němčiček, Kobylí a Vrbice proběhlo v důstojných prostorách penzionu André ve Velkých Pavlovicích.
Naše vinařství přihlásilo do soutěže šestici vín a získalo šest ocenění.
Mezi TOP 30 vín Modrých Hor byla vybrána hned čtyři naše vína – Ryzlink rýnský Terasy pozdní sběr 2015, Rulandské modré výběr z bobulí 2015, Cabernet Sauvignon výběr z hroznů 2015 a Merlot výběr z hroznů 2015.
Zlatou medaili získalo Chardonnay pozdní sběr 2015 a stříbrnou medaili vybojovalo Rulandské bílé pozdní sběr 2015.
Přehlídka vín proběhne v sobotu 29. 4. 2017 od 17:00 do 23:00 hod v sokolovně města Velké Pavlovice. Ale vína lze už dnes nakoupit přes eshop či ochutnat při návštěvě Bořetic i přímo v našem vinařství.

..